Coraz więcej osób choruje na Przewlekłą Obturacyjną Chorobę Płuc (w skrócie mówimy o niej POChP). Czym cechuje się ta choroba i jakie wyróżniamy objawy tej właśnie przypadłości?
POChP to naprawdę poważny problem. Statystyki pokazują, że rokrocznie rośnie liczba chorych na Przewlekłą Obturacyjną Chorobę Płuc, która już dziś jest jedną z głównych przyczyn zgonów na całym świecie.
W przypadku POChP mamy trwałe ograniczenie przepływu powietrza przez dolne drogi oddechowe. Jest to zaś związane z wieloma czynnikami. Jakimi konkretnie? Chodzi chociażby o stan zapalny w oskrzelach, a także o zmiany w miąższu płuc oraz w naczyniach płucnych. Ich postępowanie następuje zaś m.in. na skutek szkodliwego działania gazów oraz pyłów. Wiele cennych informacji na ten temat znajduje się na stronie internetowej https://oddychajmy.pl. Pewne jest jedno. Choroby tej nie można lekceważyć. Szczególnie pamiętając o tym, iż POChP może przez długi czas pozostawać bezobjawowa – a tym samym niezdiagnozowana – i w tym okresie niekorzystnie wpływać na nasz organizm.
POChP charakteryzuje się specyficznymi objawami. Jednym z najbardziej charakterystycznych są: przewlekły kaszel, brak tolerancji wysiłku czy odkrztuszanie plwociny. Na stronie internetowej https://oddychajmy.pl/czym-jest-pochp/ znajdziecie wszystkie najważniejsze symptomy Przewlekłej Obturacyjnej Choroby Płuc.
Zdarza się, iż POChP jest mylona z astmą. Oczywiście te dolegliwości mają pewne cechy wspólne, dlatego tak ważna jest prawidłowa diagnoza przez lekarza specjalistę. O badaniach w kierunku POChP znajdziecie więcej tutaj: https://oddychajmy.pl/podstawowe-badania/
Trzeba wiedzieć, że Przewlekła Obturacyjna Choroba Płuc najczęściej występuje u palaczy i przeważnie pojawia się po 40 roku życia, podczas gdy astma dotyczy częściej ludzi młodych.
Należy pamiętać, że zawsze powinno się skonsultować z lekarzem specjalistą, który pomoże w odpowiednim procesie diagnozy.
Dodaj komentarz