Na pewno tego zagadnienia nie wolno traktować po macoszemu. Rwa kulszowa to w końcu zbyt poważny kłopot. Czym cechuje się to schorzenie? Dowiedz się poniżej, z jakimi objawami należy liczyć się na tej płaszczyźnie. Poznaj efektywne ćwiczenia i polecane formy rehabilitacji.
Niestety, rwa kulszowa to coraz poważniejszy problem. Zmaga się z nim wiele osób. Nie ma tutaj reguły, co do płci, czy wieku. Wszak rwa kulszowa może zaatakować osoby młodsze oraz starsze. Co ważne, nawet regularna aktywność fizyczna nie jest w stanie na 100% uchronić przed tego typu kłopotami zdrowotnymi. Wszak rwa kulszowa czasami ma miejsce w przypadku zawodowych sportowców. A oni przecież na brak ruchu na co dzień nie narzekają, prawda? Należy zaznaczyć, że rwa kulszowa powstaje na skutek patologii w odcinku lędźwiowym kręgosłupa. Należy zaznaczyć, że głównymi objawami są tutaj przede wszystkim dolegliwości bólowe. Są one jednak na tyle silne, że nie jesteśmy w stanie normalnie funkcjonować. Osoby zmagające się z rwą kulszową muszą leżeć w optymalnej pozycji. Czasami do tego dochodzą jeszcze inne symptomy. Jeśli rwa kulszowa objawia się na przykład kłopotem z normalnym wypróżnianiem się, to warto od razu zgłosić się do swojego lekarza…
Najczęściej jednak głównym objawem jest po prostu ból. Na pewno nie należy czekać „z założonymi rękami”, aż te właśnie dolegliwości same przejdą… Warto zastosować, jeśli jest taka możliwość, rozmaite ćwiczenia. Między innymi rozciągające. Takie, jak na przykład kołyska. Jak zabrać się za wykonanie tego zadania? Należy położyć się na dość twardym podłożu. Potem trzeba podkurczyć nogi i zarazem podnieść je rękoma. Warto pamiętaj tutaj o jednym aspekcie. Mianowicie chodzi o to, by trzymać je od dołu za uda. Co jeszcze jest tutaj ważne? Należy unieść nogi i pośladki. W takiej właśnie pozycji trzeba wytrzymać przez około 5-10 sekund. To ćwiczenie powinno być wykonane dziesięć razy z kolei. Dobrym rozwiązaniem jest także „rozciąganie baletnicy”. Jak zaś należy wykonać to dość proste ćwiczenie? Chcesz zdobyć w tym momencie więcej informacji na ten temat? Jak tak, to serdecznie zapraszamy do zapoznania się z artykułem, który znajduje się na stronie internetowej https://rwa-kulszowa.com.pl/cwiczenia-na-rwe-kulszowa-najlepsze-przyklady/. Inne polecane ćwiczenia, to „przekładanka”, „dociskanie” oraz zadania, które są wykonywane po ustąpieniu największego ataku. Jak chcesz obniżyć prawdopodobieństwo powrotu rwy kulszowej, to warto zainteresować się takimi opcjami, jak na przykład „rowerek”, czy „deska”.
Same ćwiczenia to nie wszystko. Oczywiście, warto je wykonywać. Pamiętaj o odpowiedniej technice. Nawet najlepsze ćwiczenia nie zastąpią jednak profesjonalnej rehabilitacji ARPwave. Chcesz nie tylko poradzić sobie (szybko i efektywnie) z aktualnymi dolegliwościami bólowymi? Dodatkowo liczy się dla Ciebie to, by rwa kulszowa nie nękała Cię w przyszłości? W takim razie zdecyduj się na rehabilitację ARPwave. Już pierwsze zajęcia przyniosą Ci uczucie ulgi. Regularne wizyty to zaś szansa na to, by raz na zawsze poradzić sobie z tym kłopotem.
Dodaj komentarz